Duch Delacroixa

James Fox Higgins

Kniha druhá z trilógie Duchovia ľudí

Lesmi a púšťami postapokalyptického austrálskeho vnútrozemia pokračuje výprava za odpoveďami a spasením. Jake, Marcus a ich malý kmeň získali vzducholoď, chirurgickú kapsulu a – čo je zo všetkého najzvláštnejšie – svetielkujúceho modrého priateľa; záhadne múdreho a silného Adama. V tejto chvíli ešte žijú pomimo bdelého pohľadu Evy, zloprajnej umelej inteligencie, a jej očí na oblohe. Ako sa usilujú získať odpovede a pochopiť zmysel celej tejto šlamastyky, objavia stopu, ktorou začne ich ďalšia trúfalá výprava; Adam možno nie je jediný svojho druhu. Ponad oceány a priepasť času začne sa odmotávať tajomstvo filozofa Jeremyho Delacroixa a jeho rola v samotnom srdci robotickej revolúcie sa stane zjavná. Medzi priebehom oboch časových línií sa vynorí nový hráč, taký, ktorý je ešte záhadnejší a hrozivejší než Adam. Kto je Marduk? A čo sa stalo s Elim Wellsom a Jeremym Delacroixom? Zistíte v tomto epickom pokračovaní Ducha Emily od autora Jamesa Foxa Higginsa.

O autorovi

James Fox Higgins je manžel, otec, spisovateľ, muzikant, multimediálny producent a podnikateľ. Jeho skutočné rodné meno znamená „Prenasledovateľ zla, Obranca ľudí, Chýrny vlk Vikingov“. James je kresťanský vlastenec, patriarcha a vášnivý obhajca západnej civilizácie.

Po dlhej kariére zabávača si James postavil vlastné štúdio – pevnosť v austrálskom dažďovom pralese – a začal vysielanie svojho The Rational Rise (dalo by sa preložiť ako Vzostup rozumu), ktorý sa medzitým vyvinul na RationalRise.TV – nezávislú mediálnu platformu zasvätenú oslave dobra, pravdy a krásy. James trávi svoj pracovný čas zarezávaním posvätných kráv, vytváraním čulých fiktívnych svetov a verejným komentovaním reality bez akýchkoľvek filtrov politickej korektnosti. Svoj voľný čas trávi poľovačkami, činením koží, hraním so svojimi synmi a psami, gazdovaním na svojej farme so svojou ženou a širšou rodinou, a tvorbou svojej vlastnej hudby.

K Jamesovi Foxovi Higginsovi sa môžete pripojiť online na jeho blogu rationalrise.com a jeho šou sledovať na RationalRise.TV

Kategorizácia

Vedecká fantastika

Vyšlo

  • 2021-11-24, e-kniha